Remigiusz Mróz i „Czarna Madonna” pełna religijnych tajemnic i niedomówień

 Mało rzeczy jest mnie w stanie przestraszyć… Nigdy nie potrafiłam bać się czytając książki, a tym bardziej oglądając horrory. Dlatego też byłam bardzo ciekawa, jak zniosę podróż samolotem Air Hibernia.

 

Szeptucha wreszcie drgnęła, a wraz z nią zatrzęsła się rzeczywistość. Sen i jawa zlały się ze sobą w dziwny twór, a ja czułem się, jakbym nagle znalazł się pod wodą. Wszystko odbywało się w zwolnionym tempie.

Cenię twórczość Remigiusza Mroza za jego staranność, świetną znajomość tematu i element zaskoczenia, który za każdym razem pojawia się pod koniec lektury. W przypadku tego autora można być pewnym, że niejeden raz nas zaskoczy. Tak było i w tym przypadku. Biorąc tę książkę do ręki wiedziałam jedynie, że jest horrorem, ma coś wspólnego z samolotem i religią. Nie spodziewałam się jednak, że Remigiusz Mróz poruszy takie tematy jak egzorcyzmy, przywoływanie duchów, cuda, objawienia i wiele innych równie zaskakujących zagadnień.

Błona rzeczywistości pękła. Byłem jak nowo narodzone, bezbronne dziecko w zupełnie innym, obcym świecie.

Czarna Madonna zaczyna się niepozornie… W niejasnych okolicznościach znika samolot linii lotniczych Air Hibernia z pełnym pokładem pasażerów. Później już tylko robi się coraz dziwniej! Nasz główny bohater, były ksiądz, martwi się o będącą w felernej maszynie narzeczoną. W jego życiu zaczynają się wydarzać takie rzeczy, które do tej pory mógł sobie wyobrazić tylko w najczarniejszych koszmarach… Większość z nich jest związana z Bogiem i… Szatanem.

Remigiusz Mróz przyznał się do tego, że najbardziej boi się rzeczy niewytłumaczalnych. Jestem pewna, że wielu z Was ten horror przerazi i zmusi do myślenia, ale dla mnie był jedynie miłą lekturą, dzięki której poznałam lepiej pismo święte i historię Czarnej Madonny. Zakończenie jak zwykle jest zaskakujące, a akcja toczy się szybko i sprawnie, dzięki czemu nawet nie zauważyłam, kiedy przewróciłam ostatnią stronę. Lot samolotem był więc szybką podróżą w nieznane, z której szybko wróciłam do szarej rzeczywistości.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona!

  • Tytuł: Czarna madonna
  • Autor: Remigiusz Mróz
  • Wydawnictwo: Czwarta Strona
  • Rok wydania: 2017
  • Liczba stron: 460
  • Ocena: 4+/6
Ten wpis został opublikowany w kategorii horror, polscy autorzy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>