„Nic dwa razy się nie zdarzy”, czyli Joanna Szarańska i przyciągająca kłopoty Kalina

Kalina ma awersję do ślubów od czasu, gdy będąc w białej sukni przed ołtarzem, dowiedziała się, że niedoszły mąż zdradził ją z najlepszą przyjaciółką i jeszcze spodziewa się jej dziecka… Dziewczyna jest jednak pewna, że nic dwa razy się nie zdarza i obecny narzeczony na pewno jej nie wystawi. Niestety – co do mężczyzn nigdy nie można być niczego pewnym!

Jak łatwo się domyślić Marek, wymarzony mąż Kaliny, postanawia pozostawić narzeczoną na pastwę losu i znika bez śladu. Kto zna naszą szaloną główną bohaterkę, ten wie, że dziewczyna nigdy się nie poddaje. Pragnie rozwiązać zagadkę zaginięcia ukochanego i swoim starym zwyczajem wplątuje się w kłopoty… Na własną rękę szuka Marka, a znajduje przede wszystkim… kolejne zagadki!

W miejscu lukru – plaster cytryny. W miejsce wesela – atmosfera stypy.

Nie opowiem Wam więcej o fabule. Najważniejsze jest to, że książkę czyta się szybko i z uśmiechem na ustach. Bohaterowie są sympatyczni i dość ciekawie wykreowani, chociaż nie tak fantastycznie jak we wcześniejszych częściach. Akcja też jest mniej zaskakująca i zabawna, ale mimo wszystko przyjemna. Jeśli zatem lubicie Kalinowe szaleństwa, to Nic dwa razy się nie zdarzy na pewno sprawi Wam przyjemność. Ja przeczytałam książka błyskawicznie i spędziłam przy niej miło czas głównie ze względu na cudowne poczucie humoru autorki i niesamowicie lekkie pióro. Warto zajrzeć do Kalinowego świata, by trochę odpocząć od naszej pełnej pośpiechu rzeczywistości.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona!

  • Tytuł: Nic dwa razy się nie zdarzy
  • Seria: Kalina w malinach
  • Autor: Joanna Szarańska
  • Wydawnictwo: Czwarta Strona
  • Rok wydania: 2017
  • Liczba stron: 306
  • Ocena: 4/6
Ten wpis został opublikowany w kategorii literatura kobieca, polscy autorzy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>