„Kocha, lubi, szpieguje” – Joanna Szarańska i Kalina w malinach

Tym razem Kalina wpada w maliny… dosłownie! Ma bowiem stanowczo zbyt bliski kontakt z wrednym biznesmenem o smakowitym nazwisku – Malina. Kalina nie dość, że musi opiekować się porzuconym dzieckiem, przyplątuje się do niej pies, to jeszcze jest główną oskarżoną o morderstwo i to wszystko w ciągu jednego dnia… Dziewczyna jak zwykle przyciąga do siebie wszelkie kłopoty i z radością wplątuje się w nowe!

Kalina jest dziewczyną, która dokładnie wie, jak znaleźć się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie… Jej utrata pracy jest tylko początkiem przygód, o których nie mogę Wam więcej opowiedzieć, żeby nie popsuć zabawy. Możecie być jednak pewni, że będzie naprawdę wesoło!

Nawet najpiękniejszy książę potrafi podnieść kobiecie ciśnienie i sprawić, że ta chce chuchnąć, dmuchnąć i tupnąć jak zły wilk w bajce o trzech świnkach.

Nie byłabym sobą, gdybym trochę nie pomarudziła! Poznałam Kalinę, Szparkę, Nadzieję i pozostałych bohaterów w poprzednim tomie i uważam, że w tym tomie zostali  zmarginalizowani. Za mało tu Szparki i jej tekstów, focho-dąsów Nadziei i romantycznych perypetii Kaliny i Marka (który wychodzi w tej części na wrednego gbura z kostkami lodu w oczach). Byłabym w pełni zachwycona, gdyby książka była po prostu bardziej rozbudowana. W porównaniu z pierwszą częścią jest też nieco mniej dynamicznie i wesoło, ale przecież trudno jest napisać kontynuację, która przyćmiłaby pierwowzór. Trochę więcej zwrotów akcji byłoby zatem mile widziane.

Taka mina u faceta jest czymś najgorszym na świecie. Jest gorsza od białych skarpet, siatkowych podkoszulków i włosów wyrastających z nosa. No, dobra. Od włosów niekoniecznie.

Nie da się nie wspomnieć o tym, że autorka prócz talentu i niepowtarzalnego poczucia humoru ma również wielkie serce. Część dochodów ze sprzedaży książki Joanna Szarańska i Wydawnictwo Czwarta Strona przekazali Krakowskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami.

Joanna Szarańska pisze lekko, przyjemnie i zabawnie, dzięki czemu pozwala odpocząć od szaro-burej rzeczywistości. Polecam książki tej autorki na ponure wieczory, bo na pewno poprawią nawet najbardziej skwaszony humor. Cicho również mam nadzieję na jeszcze jeden tom przygód zwariowanej Kaliny.

Za książkę dziękuję cudownej Czwartej Stronie!

  • Tytuł: Kocha, lubi, szpieguje
  • Autor: Joanna Szarańska
  • Seria: Kalina w malinach
  • Wydawnictwo: Czwarta Strona
  • Rok wydania: 2016
  • Liczba stron: 324
  • Ocena: 4+/6
Ten wpis został opublikowany w kategorii literatura kobieca, polscy autorzy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>