„Zabij mnie znów” – Rachel Abbott, czyli opowieść o tym, że nikogo nie można być pewnym

Zamordowane kobiety, zaginiony mąż, pogróżki, tajemnicze telefony, porwania, rodzinne sekrety – to wszystko i wiele więcej znajdziecie w najnowszej książce Rachel Abbott.

Czy kiedykolwiek będą w stanie znów stać się ludźmi, którymi kiedyś byli? Oczywiście, że nie. Czy mogliby osiągnąć inną formę szczęścia – taką, która opierała się na absolutnej szczerości?

Tom jest kłębkiem nerwów z wielu powodów – jego była dziewczyna zaginęła, a obecne morderstwa przypominają te sprzed 12 lat, co budzi zarówno strach jak i niechciane wspomnienia… Policjant robi wszystko, by odnaleźć seryjnego mordercę, jednak z każdym krokiem napotyka coraz więcej niewiadomych. Tego bohatera możecie kojarzyć z wcześniejszej książki autorki – Obce dziecko. Powiązanie tych książek jest jednak na tyle delikatne (jedynie paru wspólnych bohaterów), że spokojnie można ją czytać bez znajomości poprzedniej powieści.

Czekała. Nie wiedziała na co, ale była pewna, że na nic dobrego.

Autorka zadbała o wielowymiarowość książki – mamy tutaj wielu realistycznie opisanych bohaterów i  każdy z nich ma swoje problemy i zmartwienia. Możemy również przyjrzeć się ofiarom i ich myślom tuż przed morderstwem, co czyni książkę jeszcze ciekawszą i bardziej mroczną.

Zagadka morderstw kobiet przeplata się z życiem matki z dwójką dzieci, której mąż nagle ją opuścił. Kobieta od tego momentu zaczęła odbierać dziwne telefony, przez co przestała czuć się bezpiecznie we własnym domu… Te dwie sprawy oczywiście jakoś się łączą, ale obie są tak fascynujące, że od książki dosłownie nie da się oderwać! Rachel Abbott świadomie torturuje czytelnika urywając wątki w najciekawszych momentach i zostawiając go w paro stronicowej niepewności… Właśnie dlatego książki zwyczajnie nie da się odłożyć na półkę.

Tęskniła za jego głosem – chciała, by jej powiedział, że jest w drodze do domu i cokolwiek się zdarzyło, było pomyłką. Chciała, by jej powiedział, że ją kocha. Czy ją opuścił? Bez słowa wyjaśnienia?

Zabij mnie znów odkrywa mroki ludzkich dusz… Każdy z nas ma przecież tajemnice, których nie wyjawia nawet najbliższej rodzinie, jednak przeszłość lubi wracać w najmniej spodziewanym momencie. Podobnie jest tutaj, jednak sekrety, które wychodzą na jaw są naprawdę groźne i bolesne… Intryga wymyślona przez autorkę jest jednocześnie genialna i przerażająca realizmem, jednak nie zdradzę więcej szczegółów, bo popsułabym radość z czytania. Niektórych rzeczy oczywiście można się domyślić, ale wcale nie psuje to lektury, bo parokrotnie byłam naprawdę zaskoczona.

Krzyczała, aż ochrypła, w nadziei, że ktoś ją usłyszy. Nie mogła dostać się do okna. Jej kostka była przypięta łańcuchem do jednego ze stojących w rzędzie zielonych, metalowych filarów, sięgających aż po sufit w przepastnej przestrzeni.

Jeżeli macie ochotę zerwać noc, zapomnieć o otaczającym Was świecie i wsiąknąć w świat kłamstw, niedopowiedzeń i brutalnych morderstw – koniecznie sięgnięcie po Zabij mnie znów. Ta historia bowiem mogła zdarzyć się każdemu z nas… Pytanie tylko, jakie Wy podjęlibyście decyzje?

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Filia!

  • Tytuł: Zabij mnie znów
  • Autor: Rachel Abbott
  • Wydawnictwo: Filia
  • Tłumacz: Joanna Dziubińska
  • Rok wydania: 2016
  • Liczba stron: 500
  • Ocena: 5+/6
Ten wpis został opublikowany w kategorii thriller i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>