Crazy drawings, czyli odstresowujące i piękne kolorowanki dla dorosłych

Każdy z Was zapewne zauważył, że o antystresowych kolorowankach dla dorosłych jest ostatnio bardzo głośno… Spotykamy się z coraz większą ilością wzorów o najróżniejszej tematyce – od przyrodniczej przez abstrakcyjną po art deco.  Czy one jednak faktycznie odstresowują? Jako pedagog lubiący wyzwania – postanowiłam przetestować to na własnej skórze!

jedna z dwóch okładek... Moim zdaniem ładniejsza ;)

jedna z dwóch okładek… Moim zdaniem ładniejsza ;)

Powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczona tym, co dostałam… Przede wszystkim muszę przyznać, że grafiki zaprezentowane w kolorowance Crazy drawings są zachwycające – same z siebie i jeszcze przed kolorowaniem! Moim zdaniem praktycznie każdy z umieszczonych tutaj rysunków ma swoją duszę – jest robiony przez grafika z wyobraźnią i prawdziwym talentem. Wzorem, który mnie najbardziej zachwycił jest serce… Jest ono wyjątkowe, ze względu na połączenie anatomicznego obrazu serca z ukochanymi przeze mnie kołami zębatymi… Takie połączenie mógł stworzyć jedynie ktoś z wielką wyobraźnią i wrodzoną kreatywnością! Można by ten obrazek analizować na zajęciach z twórczego myślenia – czy serce jest tylko mechanizmem, niczym koła zębate w zegarze, czy jednak czymś więcej?

Oto moje ukochane serce:

serce kolorowanka dla dorosłych kto czyta nie pyta recenzja crazy drawings

Prócz tego, że ilustracje są wykonane bardzo starannie, to zostały one wydrukowane na wysokiej jakości papierze! Papier jest gruby i sztywny – śmiało można więc kolorować mazakami, pastelami suchymi czy olejnymi, a nawet kredkami akwarelowymi czy farbami –  bez obawy, że kartka przemięknie a kolor „przebije” na drugą stronę. Mamy zatem pełną swobodę jeżeli chodzi o wybór „narzędzia zbrodni”.

 

Jako minus mogę podać jedynie to, że kolorowanki znajdziemy na obu stronach kartki… Nie jest to jednak zbyt dużym utrudnieniem czy niedogodnością, gdyż grubość kartek gwarantuje brak niespodzianek w postaci prześwitów kolorów z sąsiedniego rysunku.

 

Kolorowanki są również wydrukowane w bardzo wygodnej formie szkicownika, co pozwala nie tylko na wygodne kolorowanie, ale również na łatwe wyrwanie każdej z kartek. Dzięki temu, ukończywszy swoje dzieło, możemy je podarować komuś bliskiemu, albo powiesić sobie na ścianie!

 

Warto również zwrócić uwagę na to, że kolorowanki są po prostu stworzone do tego, aby je obudzić… Kolory nadają im nowe życie, co może być źródłem satysfakcji kolorującego! Bez dużego nakładu pracy, czasu i energii możemy bowiem otrzymać coś naprawdę ślicznego i napawającego dumą. Oczywiście, nawet tak trywialna czynność jak kolorowanie wymaga wprawy i wyczucia – im ktoś bardziej uzdolniony i obdarzony wyobraźnią, tym lepiej dobierze kolory i nada rysunkowi niepowtarzalny wygląd… Jednak nawet początkujący kolorowacz odnajdzie w tym zajęciu satysfakcję i stworzy coś pięknego… Tak wspaniałych grafik po prostu nie da się zepsuć. Poniżej mała próbka moich sił – jeszcze niedokończona…

 

 crazy drawings kolorowanka dla dorosłych kto czyta nie pyta nauka to też sztuka pedagogika terapia antystresowe kolorowanki

Obrazek, który wybrałam zawiera w sobie wyznanie – I LOVE YOU!  Część pozostałych kolorowanek również zawiera słowa, takie jak np. FRIENDS albo MUSIC. Można zatem stworzyć dzieło, które będzie coś przekazywać również naszym najbliższym… Jestem przekonana, że każdy ucieszy się z takiego prezentu, w którym można zadeklarować swoją przyjaźń a nawet miłość. Poza tym coś, co sami zrobiliśmy z myślą o drugiej osobie zawsze cieszy bardziej!

 

Muszę jeszcze zauważyć, że kolorowanki charakteryzuje duża różnorodność, co jest jej dodatkowym atutem… Znajdziemy bowiem wzory bardzo szczegółowe albo z dużymi elementami, zajmujące cały arkusz albo tylko jego część, z napisem albo bez, w wzory abstrakcyjne albo konkretne i rzeczywiste, obrazki przedstawiające postaci komiksowe albo  zwierzęta… Krótko mówiąc – dla każdego coś miłego!

 

Co jednak z aspektem terapeutycznym? Moim zdaniem jest i działa! Trudno bowiem rzucać piorunami i rwać włosy z głowy, kiedy trzyma się w ręku… kredkę! Mówiąc jednak już zupełnie poważnie – kolorowanie potrafi wyciszyć i oddalić nasze myśli od uciążliwych zmartwień! Dzięki tak prostej czynności jak kolorowanie uruchamiamy nasze ciało (kolorując), umysł (myśląc nad kolorami), kreatywność (tworząc w głowie projekt całego dzieła). Wbrew pozorom kolorowanie po prostu… wkręca!

 

Jednym słowem – kolorowanka budzi kreatywność już od samego patrzenia na nią… Trochę się czasem bałam, że wręcz popsuję dzieło artysty. Nie ma się jednak czego obawiać, bo każdy dodany kolor sprawia, że nadajemy ilustracji nowe życie i wybrany przez nas charakter – szczęśliwy, smutny, a czasem nawet mroczny. Wspaniałe jest tutaj właśnie to, że wiele zależy od naszego nastroju i tym samym dobranych przez nas kolorów – mamy tutaj pełną dowolność i możemy szaleć do woli!

 

Jeżeli nie jesteście przekonani – nie kręćcie nosem i nie śmiejcie się, że to dziecinne… Najpierw sami spróbujcie – możecie być zaskoczeni, jak wiele przyjemności może Wam przynieść po prostu zabawa kredkami i magiczny powrót do dzieciństwa!

 

Więcej ilustracji i informacji na temat kolorowanek znajdziecie na stronie
http://crazydrawings.pl/
  oraz na FB –
https://www.facebook.com/crazydrawingspl

Recenzja również na drugim, bardziej pedagogiczno-dziecięcym blogu – http://nauka-to-tez-sztuka.blogspot.com/ ZAPRASZAM :)

Ten wpis został opublikowany w kategorii recenzja książki i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Crazy drawings, czyli odstresowujące i piękne kolorowanki dla dorosłych

 1. ~Magnolia044 pisze:

  Pięknie napisane i wszystko się zgadza. Mnie nie przeszkadza, że na kartce znajdują się dwa rysunki ;) A twoje kolorowanie jest prześliczne :)

 2. ~Paula pisze:

  Tych kolorowanek jeszcze nie widziałam, a wydają się być świetne ;) do tej pory miałam do czynienia z kilkoma takiego typu kolorowankami i bardzo mi się podobały. Zaś przedstawione przez Ciebie mają ciekawe wzory, no i ślicznie je pokolorowalas. :) rzeczywiście samo patrzenie na nie budzi kreatywność :)

  • Dama Karo pisze:

   Uczę się cieniować… Dziękuję za ciepłe słowo! :) Serdecznie dziękuję za komentarz i zainteresowanie recenzją! Kolorowanka jest po prostu nowa i przez to jeszcze mało popularna. Więcej zdjęć można znaleźć na ich stronie i na fb – nie kupujesz kota w worku! Ja sama jestem zachwycona i akurat Crazy Drawings podobają mi się najbardziej z kolorowanek, które do tej pory widziałam. Piękne są nawet w wersji czarno-białej.

 3. ~Gab riela pisze:

  Zdecydowanie muszę to mieć ♥ Teraz tak wszyscy zachwalają te kolorowanki, więc sama też chcę je spróbować :D
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

 4. ~ampH pisze:

  Ej, fajowe! Swoją drogą szukałem informacji w Google i – uwaga, uwaga – Twój blog jest na drugim miejscu po wpisaniu frazy „crazy drawings” – niecały miesiąc przy tak popularnej frazie to świetny wynik. :D

  • ~Dama Karo pisze:

   Dziękuję za ciepłe słowa i miłą informację! Cieszę się, że moja recenzja zdobyła taką popularność :) lubię te kolorowanki – aż chyba dziś pokoloruję! :)

 5. ~Natalia pisze:

  Super strona, super kredki (czyżby mondeluzy?) no i oczywiście super kolorowanka :)
  Dołączam do grona obserwujących i zapraszam do siebie :) http://zyciepelnekoloru.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>